ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13062390
*
nr 1306 2390
Spegel
Rokokostil, 110x55 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 20:03:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 09:19:12
1
150 kr
10/2 19:23:06
2
150 kr
10/2 19:23:06
1
150 kr (Budbetjänt)
10/2 19:23:19
2
200 kr
10/2 19:43:54
3
300 kr
10/2 19:46:11
4
300 kr
10/2 19:46:11
3
300 kr (Budbetjänt)
10/2 19:46:24
4
350 kr
10/2 19:54:23
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1306 2390
Spegel
Rokokostil, 110x55 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 09:19:12 | 1 | 150 kr |
10/2 19:23:06 | 2 | 150 kr |
10/2 19:23:06 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
10/2 19:23:19 | 2 | 200 kr |
10/2 19:43:54 | 3 | 300 kr |
10/2 19:46:11 | 4 | 300 kr |
10/2 19:46:11 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
10/2 19:46:24 | 4 | 350 kr |
10/2 19:54:23 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27